Gadżety

Wyłączanie reklam w Xiaomi – jak usunąć reklamy z telefonu?

Autor Karol Moskal
Karol Moskal11.06.20246 min.
Wyłączanie reklam w Xiaomi – jak usunąć reklamy z telefonu?

Xiaomi jak wyłączyć reklamy w telefonie? Wbudowane reklamy w oprogramowaniu Xiaomi niejednokrotnie irytują i przeszkadzają w komfortowym korzystaniu z urządzenia. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się natrętnych banerów reklamowych oraz powiadomień z telefonów Xiaomi. W tym artykule przyjrzymy się różnym metodom wyłączania reklam, zarówno poprzez ustawienia systemu jak i instalację dodatkowych aplikacji.

Kluczowe wnioski:
 • Xiaomi oferuje natywne opcje blokowania reklam w ustawieniach systemu. Wystarczy je odnaleźć i włączyć.
 • Istnieją także darmowe aplikacje stworzone przez społeczność, które skutecznie usuwają irytujące reklamy w telefonach Xiaomi.
 • Czasami pomocne może okazać się ręczne odinstalowanie aplikacji serwujących reklamy.
 • Przed przystąpieniem do działania warto wykonać kopię zapasową danych na wypadek nieprzewidzianych problemów.
 • Wyłączenie reklam w Xiaomi to sprawdzona metoda na poprawę komfortu użytkowania i wydajności urządzenia.

Jak wyłączyć reklamy w Xiaomi i usunąć natarczywe banery?

Telefony Xiaomi zyskały ogromną popularność dzięki świetnej specyfikacji w przystępnej cenie. Jednak jedno z ich głównych zarzutów dotyczy natarczywych reklam wyświetlanych w systemie. Nieustanne reklamy nie tylko są irytujące, ale również mogą negatywnie wpłynąć na wydajność urządzenia. Dlatego jak usunąć reklamy w Xiaomi to jedno z częściej zadawanych pytań przez użytkowników.

Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się tych niechcianych banerów. W tym artykule omówimy kilka najskuteczniejszych metod blokowania reklam w Xiaomi - zarówno tych wbudowanych w system, jak i rozwiązań zewnętrznych. Dzięki nim odzyskasz czystszy interfejs i lepsze wrażenia z użytkowania telefonu.

Zacznijmy jednak od zrozumienia, dlaczego reklamy pojawiają się w smartfonach Xiaomi. Otóż firma zdecydowała się na taką strategię, aby móc oferować swoje urządzenia w atrakcyjnych cenach. Reklamy są źródłem dodatkowego dochodu, który pozwala utrzymać niższe ceny sprzedażowe.

Jednak nie wszyscy użytkownicy akceptują taki model biznesowy. Dlatego Xiaomi udostępnia opcje wyłączenia reklam systemowych. Ponadto w internecie znajdziemy wiele aplikacji stworzonych przez niezależnych deweloperów, umożliwiających wyłączanie reklam w telefonach Xiaomi za darmo.

Najlepsze sposoby na blokowanie reklam w Xiaomi w prosty sposób

Zacznijmy od najprostszych metod jak wyłączyć reklamy w Xiaomi za pomocą wbudowanych opcji systemowych. Xiaomi oferuje użytkownikom możliwość wygodnego wyłączenia reklam i rekomendacji z systemu za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Wystarczy wejść w Ustawienia > Reklamy i rekomendacje, a następnie wyłączyć opcję "Pobieranie reklam przez sieć komórkową" oraz "Pobieranie reklam przez Wi-Fi". Po tych krokach większość systemowych reklam powinna przestać się wyświetlać.

Jednak niektórzy użytkownicy skarżą się, że wyłączenie tych dwóch opcji nie zawsze działa w stu procentach. Wówczas pomocne może okazać się zresetowanie ustawień reklam za pomocą opcji "Resetuj ustawienia reklam". Dostępna jest ona nieco niżej w tych samych ustawieniach.

Jeśli jednak wciąż doświadczasz uciążliwych banerów, reklamy w telefonach Xiaomi można również blokować bardziej kompleksowo, korzystając z aplikacji stworzonych przez społeczność deweloperów. Przyjrzyjmy się więc temu rozwiązaniu.

 • Pobierz i zainstaluj aplikację Blokada, która działa jako system ad-blockingu dla całego urządzenia.
 • Po pierwszym uruchomieniu Blokada przeprowadzi Cię przez proces uzyskiwania wymaganych uprawnień.
 • Następnie wybierz filtr reklam, który ma być użyty, np. "Blokuj agresywne reklamy".
 • Aktywuj aplikację VPN Blokady, aby mogła ona filtrować i blokować niepożądane połączenia reklamowe.
 • Od tej pory powinieneś zauważyć znaczną redukcję wyświetlanych reklam w systemie Xiaomi.

Czytaj więcej: Podłączanie Nintendo Switch do TV: Proste kroki.

Skuteczne wyłączanie reklam w Xiaomi bez dodatkowych aplikacji

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz instalować dodatkowych aplikacji, istnieje jeszcze jedna metoda na blokowanie reklam w Xiaomi. Wymaga ona nieco więcej wysiłku, ale pozwala na usunięcie części irytujących banerów bez konieczności pobierania zewnętrznego oprogramowania.

Rozwiązanie to polega na zidentyfikowaniu i odinstalowaniu aplikacji odpowiedzialnych za wyświetlanie reklam. Niestety nie jest to takie proste, ponieważ aplikacje te często ukrywają się pod nieznanymi lub niejednoznacznymi nazwami.

Aby je zlokalizować, przejdź do Ustawienia > Aplikacje i powiadomienia > Wyświetl wszystkie aplikacje. Następnie przejrzyj listę i zwróć uwagę na aplikacje związane z reklamami. Typowe nazwy to np. "mSecurity", "MSA", "AnalyticsCore" czy "DataMigration".

Gdy zlokalizujesz podejrzane aplikacje, możesz je odinstalować, a następnie zrestartować urządzenie. Pomimo że nie pozbydziesz się w ten sposób wszystkich reklam, powinno to znacząco zmniejszyć ich liczbę w Twoim Xiaomi.

Krok po kroku - jak usunąć reklamy z telefonu Xiaomi?

Podsumowując wszystkie dotychczasowe porady, przedstawiamy krok po kroku jak wyłączyć reklamy w Xiaomi w najprostszy i najbardziej skuteczny sposób:

 1. Przejdź do Ustawienia > Reklamy i rekomendacje.
 2. Wyłącz opcję "Pobieranie reklam przez sieć komórkową" i "Pobieranie reklam przez Wi-Fi".
 3. Aby być pewnym, zresetuj również ustawienia reklam.
 4. Pobierz i zainstaluj aplikację Blokada - system blokowania reklam dla Androida.
 5. W Blokadzie aktywuj wymagane uprawnienia i wybierz agresywne filtry antyreklamowe.
 6. Włącz wbudowane VPN Blokady, aby mogła ona filtrować połączenia.
 7. Ewentualnie zidentyfikuj i odinstaluj aplikacje odpowiedzialne za wyświetlanie reklam, np. "mSecurity", "MSA" itp.

Stosując się do tych kroków, powinieneś w znacznym stopniu pozbyć się uciążliwych reklam i cieszyć się czystszym interfejsem swojego Xiaomi. Przyczyni się to również do poprawy wydajności i czasu pracy na baterii.

Podsumowanie

Reklamy w telefonach Xiaomi mogą być źródłem frustracji dla wielu użytkowników. Jednak jak usunąć reklamy w Xiaomi? Na szczęście istnieje kilka skutecznych rozwiązań. Najprostszą metodą jest wyłączanie reklam w telefonach Xiaomi za pomocą wbudowanych ustawień systemowych. Alternatywnie, można wykorzystać aplikacje takie jak Blokada do kompleksowego blokowania reklam w Xiaomi.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników opcją jest ręczne odinstalowywanie aplikacji serwujących reklamy. Niezależnie od wybranej metody, pozbycie się nachalnych banerów nie tylko poprawi komfort użytkowania, ale także może korzystnie wpłynąć na wydajność urządzenia. Jak wyłączyć reklamy w Xiaomi? Wystarczy postępować zgodnie z przedstawionymi wskazówkami, a szybko odzyskasz czysty i przyjazny interfejs.

Najczęstsze pytania

Tak, blokowanie reklam w smartfonach Xiaomi jest w pełni legalne. Jako właściciel urządzenia masz prawo do decydowania o tym, jakie treści chcesz widzieć na swoim ekranie. Xiaomi przewiduje nawet taką opcję w ustawieniach systemowych, więc producent nie zabrania tej praktyki.

Nie, wyłączanie reklam nie powinno mieć żadnego negatywnego wpływu na działanie systemu czy aplikacji na Twoim smartfonie. Wręcz przeciwnie, dzięki mniejszemu obciążeniu reklamami, urządzenie może działać płynniej i lepiej zarządzać baterią.

Główne aplikacje odpowiedzialne za reklamy w Xiaomi to często "mSecurity", "MSA", "AnalyticsCore" oraz "DataMigration". Jednak ich nazwy mogą się różnić w zależności od wersji oprogramowania, więc warto przejrzeć wszystkie zainstalowane aplikacje.

Resetowanie ustawień reklam należy wykonywać tylko wtedy, gdy nadal widzisz irytujące reklamy pomimo wyłączenia odpowiednich opcji. W większości przypadków jeden reset powinien wystarczyć na dłuższy czas.

Nie, wyłączanie reklam w Xiaomi nie powinno mieć wpływu na proces aktualizacji oprogramowania. Producent regularnie udostępnia nowe wersje systemu, a blokowanie reklam nie jest z nimi w żaden sposób powiązane.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. AirPods do Androida: Czy AirPods są kompatybilne z Androidem?
 2. Smartband w RTV Euro AGD – który wybrać? Opinie i ranking
 3. Jak Zmienić Limit w mBanku: Proste i Skuteczne Sposoby
 4. Przenoszenie kontaktów na Xiaomi: Szybkie i proste metody.
 5. Jakie są podstawowe komendy Linux? Praktyczny i prosty przewodnik
Autor Karol Moskal
Karol Moskal

Jako założyciel i redaktor naczelny portalu technologicznego, jestem zafascynowany najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie IT, sztucznej inteligencji i technologii cyfrowych. Moja pasja do technologii zrodziła się podczas studiów informatycznych, a po latach pracy jako programista i konsultant IT postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc miejsce, gdzie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy mogą znajdować rzetelne, aktualne informacje. 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły