Gadżety

Sprawdzanie IMEI w Samsungu – jak szybko sprawdzić IMEI?

Autor Karol Moskal
Karol Moskal11 czerwca 20246 min
Sprawdzanie IMEI w Samsungu – jak szybko sprawdzić IMEI?

Sprawdz imei samsung – to jedno z podstawowych działań, które powinien umieć każdy użytkownik tego popularnego urządzenia mobilnego. IMEI (International Mobile Equipment Identity) to unikalny numer identyfikacyjny, dzięki któremu możesz śledzić, czy Twój telefon nie jest zgłoszony jako skradziony, zablokowany lub zagrożony. Dlatego tak ważne jest, abyś znał ten numer i potrafił go w kilku prostych krokach odczytać ze swojego Samsunga. W tym artykule szczegółowo wyjaśnimy, jak to zrobić na kilka różnych sposobów.

Kluczowe wnioski:
 • IMEI to unikalny numer identyfikacyjny każdego telefonu Samsung, który pozwala śledzić jego status.
 • Możesz znaleźć IMEI swojego Samsunga na kilka sposobów, m.in. w menu Ustawień, przez kombinację klawiszy lub na opakowaniu urządzenia.
 • Dobrze jest zapisać sobie numer IMEI, aby móc go szybko podać podczas np. zgłaszania kradzieży telefonu.
 • Znajomość numeru IMEI jest również przydatna, gdy planujesz odblokować telefon do użytku w innej sieci komórkowej.
 • Regularne sprawdzanie IMEI pomoże Ci upewnić się, że Twój Samsung nie został przez przypadek zablokowany lub oznaczony jako skradziony.

Jak sprawdzić IMEI Samsunga? Prosta metoda weryfikacji

Posiadanie aktualnego numeru IMEI (międzynarodowej tożsamości urządzenia mobilnego) Twojego telefonu Samsung może być niezwykle przydatne w różnych sytuacjach. Ten 15-cyfrowy kod pozwala na jednoznaczną identyfikację i śledzenie statusu telefonu, co może okazać się kluczowe w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia. Oto prosty sposób, jak sprawdzić IMEI w Samsungu.

Po pierwsze, należy zadzwonić z telefonu, którego IMEI chcesz poznać, pod specjalny numer *#06#. Po naciśnięciu klawiszy zielona słuchawka, numer 15-cyfrowy IMEI pojawi się na ekranie. Jest to zawsze ta sama, unikalna kombinacja liter i cyfr przypisana do konkretnego modelu i egzemplarza smartfona.

Jeśli nie chcesz dzwonić, kod IMEI możesz znaleźć również w menu Ustawień telefonu. Wejdź w Informacje o telefonie (lub Informacje o urządzeniu), a następnie kliknij w pozycję Informacje o smartfonie. Tam powinieneś zobaczyć swój numer IMEI wyświetlony na liście parametrów technicznych.

IMEI przyda Ci się szczególnie wtedy, gdy będziesz chciał zgłosić kradzież telefonu operatorowi lub władzom. Podanie tego numeru sprawi, że skradziony Samsung zostanie zablokowany i nie będzie można go użyć w żadnej sieci.

Zlokalizuj IMEI na swoim smartfonie marki Samsung

Jednym z podstawowych aspektów posiadania urządzenia mobilnego jest znajomość jego numeru IMEI. Jest on wyjątkową "wizytówką" każdego telefonu Samsung, dzięki której można go jednoznacznie zidentyfikować. Numery IMEI są na całym świecie unikalne, więc nie sposób pomylić się co do konkretnego modelu czy egzemplarza smartfona.

Gdzie więc zlokalizować ten kluczowy numer na swoim samsungu? Przede wszystkim można go znaleźć na naklejce przyklejonej do obudowy urządzenia. Zazwyczaj umieszczana jest ona pod baterią lub w slocie na kartę SIM. Naklejka zawiera zarówno IMEI, jak i numery seryjne - czyli identyfikacyjne dla danego telefonu.

Jeżeli z jakichś przyczyn naklejka jest niewidoczna lub niemożliwa do odczytania, IMEI znajdziesz również w jednym z menu telefonu. Trzeba tylko wejść w Ustawienia > Informacje o urządzeniu (lub Informacje o smartfonie) > Status, a tam wyświetlony będzie 15-cyfrowy kod.

Warto zapisać sobie swój numer IMEI w bezpiecznym miejscu. Jeśli kiedykolwiek zdarzy się kradzież lub zgubienie telefonu, ten klucz pozwoli operatorowi zablokować urządzenie do ponownego użycia. Dzięki temu Twoje dane będą bezpieczniejsze.

IMEI w menu Ustawień urządzeń Samsung – instrukcja krok po kroku

Jeśli nie masz pod ręką naklejki z informacjami o Twoim telefonie lub chcesz szybko i wygodnie sprawdzić numer IMEI, możesz to zrobić bezpośrednio na urządzeniu poprzez menu Ustawień. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję, jak odczytać IMEI w Samsungu:

 1. Wejdź w ikonkę Ustawienia na ekranie głównym telefonu.
 2. Następnie kliknij na pozycję "Informacje o urządzeniu" lub "Informacje o smartfonie".
 3. W tym menu wybierz zakładkę "Status" lub "Informacje o urządzeniu".
 4. Przesuń ekran w dół, aż zobaczysz sekcję z numerami identyfikacyjnymi smartfona.
 5. Obok napisu "IMEI" wyświetlony będzie 15-cyfrowy kod - to właśnie numer IMEI Twojego Samsunga.

Możesz teraz skopiować lub zapisać ten numer. Przechowuj go w bezpiecznym miejscu, np. notatniku lub chmurze. Dzięki temu będziesz mieć łatwy dostęp do IMEI w razie potrzeby zgłoszenia kradzieży lub utraty telefonu.

 • Pamiętaj, aby nie udostępniać swojego numeru IMEI osobom trzecim bez ważnego powodu.
 • Jeśli aplikacja, gra lub usługa wymagają podania IMEI, postępuj ostrożnie i sprawdź ich wiarygodność.

Czytaj więcej: Jak umyć szybę piekarnika: Efektywne metody czyszczenia.

Wyświetl IMEI na telefonie Samsung przez kombinację klawiszy

Zdjęcie Sprawdzanie IMEI w Samsungu – jak szybko sprawdzić IMEI?

Jedną z najszybszych i najprostszych metod wyświetlenia numeru IMEI na smartfonie Samsung jest użycie kodu dostępowego. Oto szczegółowa instrukcja:

1. Otwórz klawiaturę numeryczną na swoim Samsungu. Możesz to zrobić, klikając na ikonkę klawiatury lub wybierając numer z książki telefonicznej.

2. Wprowadź na klawiaturze kod: *#06#

3. Po wpisaniu powyższej kombinacji, naciśnij zieloną słuchawkę lub przycisk "Zadzwoń".

4. Na ekranie Twojego telefonu powinna natychmiast pojawić się 15-cyfrowa liczba. Jest to właśnie unikalny numer IMEI przypisany do Twojego urządzenia.

Metoda ta jest szybka, łatwa i nie wymaga przedzierania się przez kolejne menu telefonu. Wystarczy zapamiętać krótki kod *#06# i można błyskawicznie sprawdzić swój numer IMEI w dowolnym momencie.

Numer IMEI może być szczególnie ważny w przypadku kradzieży telefonu. Podając ten kod operatorowi sieci, możesz zablokować urządzenie do ponownego użycia. Dzięki temu nie tylko zwiększysz swoje bezpieczeństwo, ale także zmniejszysz ryzyko, że ktoś nieuprawniony uzyska dostęp do Twoich prywatnych danych.

Gdzie na opakowaniu telefonu Samsung znaleźć numer IMEI?

Podsumowanie

Każdy użytkownik telefonów Samsung powinien znać swój unikalny numer IMEI. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia. Na szczęście jak sprawdzić IMEI w Samsungu? Wystarczą zaledwie kilka kroków, a odczytasz ten 15-cyfrowy kod w menu telefonu, przez kombinację klawiszy lub na naklejce sprzętu.

Samsung sprawdzenie IMEI to podstawowa umiejętność, która może ochronić Twoje dane i dobytki. Nie zwlekaj i już dziś zapisz sobie ten klucz w bezpiecznym miejscu. W razie problemów, pojedynczy telefon do obsługi klienta pozwoli Ci zablokować telefon i uniknąć dalszych nieprzyjemności.

Najczęstsze pytania

Nie, każdy telefon Samsung ma przypisany swój unikalny 15-cyfrowy numer IMEI. Dwie identyczne jednostki nigdy nie będą miały takich samych kodów. To wyjątkowa dla każdego egzemplarza kombinacja liter i cyfr.

Najszybszym sposobem jest wpisanie na klawiaturze numerycznej kodu *#06# i naciśnięcie przycisku połączenia. Na ekranie natychmiast wyświetli się wówczas Twój numer IMEI. Równie łatwo znajdziesz go w menu Ustawienia > Informacje o urządzeniu.

IMEI (International Mobile Equipment Identity) to rodzaj niepowtarzalnego "dowodu tożsamości" każdego urządzenia mobilnego. Dzięki niemu możesz np. zgłosić kradzież telefonu do zablokowania lub sprawdzić, czy dany egzemplarz Samsunga nie jest oznaczony jako skradziony.

Nie, numeru IMEI nie można w żaden sposób zmienić ani usunąć. Jest on na stałe przypisany do danego egzemplarza telefonu i jego podzespołów. Jedynie producent może dokonać tego rodzaju modyfikacji w uzasadnionych przypadkach.

Tak, osoby postronne mogą odczytać Twój numer IMEI za pomocą tych samych metod, które stosuje się do jego sprawdzania. Dlatego nie należy go udostępniać nikomu bez ważnego powodu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. AirPods do Androida: Czy AirPods są kompatybilne z Androidem?
 2. Jak przywrócić kopię zapasową WhatsApp? Porady Android i iOS
 3. IKEA Markus: 7 powodów, dla których ten fotel podbija biura
 4. Silnik W16 – jak działa i w jakich samochodach jest używany?
 5. Kto oglądał mój profil na Facebooku? Oto 7 faktów i mitów
Autor Karol Moskal
Karol Moskal

Jako założyciel i redaktor naczelny portalu technologicznego, jestem zafascynowany najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie IT, sztucznej inteligencji i technologii cyfrowych. Moja pasja do technologii zrodziła się podczas studiów informatycznych, a po latach pracy jako programista i konsultant IT postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc miejsce, gdzie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy mogą znajdować rzetelne, aktualne informacje. 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły